آرشیو خبر آرشیو خبر

مسير ايران مطلوب‌ترين مسير برای ترانزيت هوايی دنيا

عضو هيات مديره و راهبري عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه هاي کشور گفت: ياتا، انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي به طور مدام مطلوبيت مسير ترانزيت هوايي ايران را تاييد مي کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، به نقل از فارس حسین اسفندیاری اظهار داشت: سرویس‌های هوانوردی که در مسیرهای هوایی به شرکت‌هایی بین‌المللی داده می‌شود و از فضای هوایی جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند با دو گزینه موقعیت جغرافیایی و سطح خدمات گره خورده و محیط هوایی کشور را مطلوبیت بخشیده است.

 

وی با اشاره به بحث اقتصادی در ارجحیت داشتن استفاده از فضای هوایی کشورها تاکید کرد: شرکت‌های حمل و نقل هوایی در استفاده از مسیرهای ترانزیتی موضوع اقتصادی و عوارض پرداختی را موشکافانه مورد بررسی قرار می‌دهند و مسیر ترانزیت هوایی زمانی که از نظر اقتصادی برایشان به صرفه نباشد راغب به استفاده از آن خواهند بود بنابراین فرمول محاسبه تعیین عوارض که توسط کمیته‌های تشکیل شده در سیستم به سرعت عکس‌العمل لازم برای درخواست‌ها را نشان می‌دهند تاثیرگذار است.

 

اسفندیاری ایمنی در سیستم حمل و نقل هوایی را رکن اصلی دانست و اظهار داشت: مقررات و قوانین حاکم در این زمینه در کشور همواره مبتنی بر ایمنی بوده و هرگونه اقدام و توسعه زیرساخت و ظرفیت‌ها در همه بخش‌های عوامل پروازی، فنی، ناوبری راداری، ارتباطی و ... در شرکت ناوبرری هوایی کشور در زمینه ارتقاء ایمنی صورت می‌گیرد.

 

این مقام ارشد کشوری در حوزه حمل و نقل هوایی تصریح کرد: ایمنی حوزه حمل و نقل هوایی ایران نیز براساس استاندارهای تعیین شده جهانی صورت می‌گیرد و ارزیابی‌های جهانی که توسط کارگروه‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد بر این استاندارها صحه گذاشته است.

 

وی اقدامات و مواردی که سیستم حمل و نقل هوایی بین‌المللی را به ندرت تحت تاثیر قرار می دهد را مقطعی و گذرا اعلام کرد و اضافه کرد: ترانزیت هوایی براساس اصول و قوانیت پایدار برنامه ریزی می شود و خبرها، گزارشات و حرکات برنامه ریزی شده کمتر در این حوزه اثرات طولانی مدت دارد.

تاریخ انتشار مطلب: 1398/04/19 09:45
بازدید ها: 6