آرشیو خبر آرشیو خبر

تشریح دلایل تعطیلی پتروشیمی تبریز

رئیس روابط عمومی پتروشیمی تبریز دلایل تعطیلی این مجتمع را تشریح کرد و گفت: تعمیرات اساسی واحدهای تولیدی پتروشیمی تبریز از 18 خرداد ماه 1398 مطابق برنامه‌ریزی از قبل صورت گرفته شده آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، ابراهیم افشاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس در تبریز درباره علت تعطیلی پتروشیمی تبریز اظهار داشت: تعمیرات اساسی واحدهای تولیدی پتروشیمی تبریز از 18 خرداد ماه 1398 مطابق برنامه‌ریزی از قبل صورت گرفته شده آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.


 
وی افزود:  تعمیرات اساسی پتروشیمی تبریز هر 5 سال یک بار انجام می‌گیرد که آخرین تعمیرات در سال  1393 انجام گرفته بود.


 
 افشاری اضافه کرد: در طول تعمیرات اساسی واحدهای تولیدی براساس برنامه‌ریزی انجام پذیرفته و با رعایت اصول و الزامات ایمنی و زیست محیطی از سرویس خارج شده و  تمام تجهیزات مربوطه تحت بررسی، کنترل و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض قرار می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: هدف تعمیر و تعویض قطعات معیوب و بروزرسانی سیستم‌های کنترلی به منظور افزایش راندمان تولید و ارتقاء کیفی محصولات است.

 

رئیس روابط عمومی پتروشیمی تبریز خاطرنشان کرد: نحوه ورود و خروج و مراجعه به مکان‌های مختلف سایت در طول دوره تعمیرات اساسی مشابه شرایط نرمال نبوده و از مقررات خاص صنعت نفت تبعیت می‌شود  و تمام مناطق سایت زون بندی شده و اجازه تردد به نفرات غیرعملیاتی داده نمی‌شود.

 

افشاری خاطرنشان کرد: براساس ساختار سازمانی تعمیرات اساسی حدود سه هزار و 500 نفر در عملیات مذکور درگیر هستند.

 

براساس این گزارش، عبدالله تقی پور رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز دیروز گفته بود،  پتروشیمی تبریز اجازه بازدید کارشناسان این کمیسیون از این مجموعه را نداد ه است.

تاریخ انتشار مطلب: 1398/03/21 11:42
بازدید ها: 4