آرشیو خبر آرشیو خبر

نماینده مجلس: انگیزه تولید کنندگان و صنعتگران باید حفظ شود

عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی حفظ انگیزه تولید کنندگان و صنعتگران برای ادامه فعالیت اقتصادی ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، معصومه آقاپور در جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای صنعتی و معدنی استان افزود: در زمان کنونی تولید کنندگان و صنعتگران، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند که بدون سپر و سلاح جان خود را در خاکریزهای دشمن فدا می کنند.


وی با بیان اینکه تولید کنندگان و صنعتگران با مشکلات زیادی در جامعه دست به گریبان هستند، اظهار داشت: در چنین شرایطی پیشروی شبانه در میدان مین دشمن، کاری بسیار سخت و طاقت فرساست.


نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات موثر برای پیشگیری از چالش های مدیریتی در واحدهای صنعتی تقویت بخش تحقیق و توسعه به معنای واقعی و بهره مندی از مشاوران به ویژه در امور مالی است.


آقاپور، با اشاره به وضعیت سخت اقتصادی کشور، ادامه داد: پرداخت یارانه نقدی، بحران سازی موسسه های مالی غیرمجاز و سوءاستفاده دشمنان از این وضعیت از دلایل عمده وضعیت کنونی کشور است.


وی یادآوری کرد: در زمان کنونی آنچه باید مورد توجه صاحبان صنایع استان قرار گیرد؛ تغییر فناوری و به روز رسانی ماشین آلات است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی با رویکرد رونق تولید، گفت: برای تحقق شعار سال نه تنها یک سازمان بلکه همه ارکان جامعه اعم از مسئولان، مردم و حتی مدیران صنایع باید پای کار باشند.


حسین نجاتی، افزود: میزان اتحاد و نزدیکی این سه رکن به هم تعیین کننده میزان موفقت و خروج از بحران های اقتصادی فعلی است.


وی با اشاره به اینکه میدان داری تجار و صنعتگران آذربایجان زبانزد است، اظهار داشت: از حضور تجار و صنعتگران برای مدیریت بازار استقبال می کنیم.


در این جلسه تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی و معدنی استان با اشاره به مشکلات پیش پای تولید، برنامه ریزی لازم برای تامین مواد اولیه پیش از وقوع تنش های اقتصادی، پرداخت مطالبات واحدهای قطعه سازی از خودرو سازها، توجه ویژه به صنایع معدنی استان، تک نرخی کردن ارز و دخالت نکردن دولت در امور بخش خصوصی را خواستار شدند.

تاریخ انتشار مطلب: 1398/02/22 11:28
بازدید ها: 6